Kominki i piece kaflowe

Kominki Kowalski - logo

PIECO-KOMINKI SPEŁNIAJĄ WYMOGI ECODEDIGN 2022

NA TEJ STRONIE SPRAWDZISZ NASZE PROPOZYCJE PIECO-KOMINKÓW KAFLOWYCH WRAZ Z CENAMI.

NASZE PIECO-KOMINKI WYTWARZANE SĄ RĘCZNIE, METODĄ RZEMIEŚLNICZĄ , Z POLSKICH KAFLI, PRODUKOWANE W PEŁNI W POLSCE, MONTOWANE U KLIENTÓW WG INDYWIDUALNYCH PREFERENCJI KLIENTÓW Z DOSTOSOWANIEM DO INDYWIDUALNYCH SYTUACJI MONTAŻOWYCH

OFERUJEMY PROFESJONALNE ZESTAWY DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU NA CIEPŁY KOMINEK KAFLOWY - SPEŁNIAJĄ WYMOGI ECODESIGN 2022

SZYBKIE TERMINY REALIZACJI !

 tel 602 270 313  lub biuro@kominkikowalski.pl

WYKONUJEMY także PIECO-KOMINKI KAFLOWE z wkładem elektrycznym - płomienie LED lub wkładem na biopaliwo.

WKŁADY KOMINKOWE O MOCACH OD 2,5 do 10 kW SPEŁNIAJĄCE WYMOGI EKOPROJEKTU

 

 

Zastanawiasz się jak dobrze przygotować miejsce na kominek ? Komin , posadzka, fundament, dolot powietrza do spalania, wpięcie do komina.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem - jak dobrze przygotować miejsce pod kominek.

Pieco - kominek Alborg 2

Ecodesign 2022 !

Pieco-kominek  Sopot

Ecodesign 2022 !

 OFERUJEMY PIECO-KOMINKI KAFLOWE Z KOMPLEKSOWYM MONTAŻEM FIRMOWYM

/sprawdzona, bogata oferta wkładów stalowo-szamotowych z wariantem nadstaw akumulacyjnych do realizacji kaflowych, produkcja firmowa, dla potrzeb realizacji kaflowych z akumulacją/

MONTAŻ CAŁA POLSKA

/ do 100 km od Radomska dojazd w cenie montażu, poza 100 km od Radomska jednorazowa dopłata za dojazd np Warszawa 200 zł, Poznań 300 zł, Szczecin 600 zł /

KONSULTACJE W SPRAWACH KOMINKÓW KAFLOWYCH - MATEUSZ KOWALSKI - PRZED PRZYJAZDEM DO FIRMY PROSIMY UMAWIAĆ SIĘ NA SPOTKANIA  POD NUMEREM TELEFONU 602 270 3

dobra-kalkulacja-akumulacja

SPRAWDŹ ZASADĘ DZIAŁANIA NASZYCH PIECO-KOMINKÓW Z KAFLI.

Czy wiesz, że nasze kominki są tak zaprojektowane, aby po spaleniu jednej porcji suchego drewna liściastego utrzymać piec ciepły nawet do 12 godzin? Wszystko dzięki dodatkowym modułom akumulacyjnym, które montowane są nad paleniskiem. Trzy nadstawy akumulacyjne to dodatkowe 195 kilogramów, które utrzymują ciepło na dalsze godziny po wygaśnięciu paleniska . Dzięki temu rozwiązaniu możemy rozpalać pieco-kominek dwa razy na dobę, zużywając tylko 20 kg drewna w ciągu 24 godzin. Przykład dotyczy paleniska o mocy 5-10 kW z trzema nadstawami do akumulacji, zabudowanego bryłą kaflową o wysokości około 215 cm, tak jak model Nowodworski, drewno - sucha brzoza. Proces spalania regulowany sterownikiem.

Bazą naszych pieców kaflowych oraz kominków kaflowych jest kilkuletnie doświadczenie i ciągle pogłębiana wiedza w budowie pieców i kominków z kafli, które pozwoliły wypracować nasze, bardzo indywidualne i sprawdzone już rozwiązania. Oddaliśmy naszym Klientom do użytku już kilkaset pieco-kominków kaflowych w całej Polsce.

Technologie wytwarzania pieców i kominków z kafli zostały przez nas udoskonalane i dopracowywane przez lata, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt i funkcjonalność w niewielkiej, ekonomicznej formie pieca i kominka kaflowego.

Przyświeca nam idea połączenia dawnych walorów pieców kaflowych w nowoczesnej formie, przy zastosowaniu współczesnych, dobrych i godnych zaufania rozwiązań technologicznych jak i rzetelnej, rzemieślniczej, ręcznie wykonywanej pracy.

Nasze piece i kominki kaflowe bazują na naszych , firmowych, paleniskach i wkładach kominkowych, które zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy tak, aby niewielki gabaryt zabudowy kaflowej jak najlepiej komponował się ze współczesnymi ideami energooszczędności, ergonomii i ekologii, a prostota wykonania dawała użytkownikom wieloletnią bezawaryjność.

Pozostajemy także otwarci na indywidualne gusta Klientów i ich wyjątkowe potrzeby dlatego także korzystamy z najlepszych ofert konkurencyjnych Firm produkujących wkłady i paleniska, aby nasza oferta dała jak największe korzyści jak najszerszej grupie Klientów.

Proste, kompaktowe rozwiązania nowoczesnej technologii udoskonalają to co dobre i sprawdzone w branży zduńskiej na przestrzeni setek lat.

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy kochają i szanują naturalne rozwiązania, zdrowe i bezpieczne ciepło w małej, jak najpiękniejszej formie pieców i kominków z kafli.

Nie uznajemy rozwiązań kompromisowych, dlatego nie praktykujemy stosowania materiałów i technologii zastępczych, rozwiązań pośrednich i nie sprawdzonych. Wszystkie kalkulacje zamówień, także mających charakter bardzo indywidualny, opierają się na sprawdzonych przez nas, wypraktykowanych technologiach, które dają nam i naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa, spokoju i radości z podjętej współpracy.

kaflove kominkikowalski pl

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Agata i Mateusz Kowalscy

Sprawdź jako dobrze przygotować miejsce pod kominek.

pdfJak dobrze przygotować miejsce pod kominek

KOLORYSTYKA KAFLI PODSTAWOWA

Wzornik kolorów

Wzornik kolorów

3 kolory szkliw jasnych

Kolory kafli mają charakter poglądowy. Zainteresowanym Klientom wysyłamy próbki kafli.

W ofercie kilkadziesiąt kolorów kafli w różnych odcieniach: róże i fiolety, zielenie, beże i brązy, odcienie błękitu i niebieskiego, szarości i grafity, kolory ziemi, odcienie pomarańczowego i rudego, kolory strukturalne w różnych odcieniach. 

 

PRZYKŁADY KAFLI DEKORACYJNYCH

KAFEL KAPLICZKA 22 X 22 cm

dekor licie winogron malowany 01

Liście Winogron malowany 01

dekor licie winogron malowany 02

Liście Winogron malowany 02

dekor licie winogron

Liście Winogron 3D

dekor ptak gil malowany 01

Ptak Gil malowany 01

dekor ptak gil malowany 02

Ptak Gil malowany 02

dekor ptak gil

Ptak Gil 3D

dekor ra

Róża 3D

dekor winogrona malowany 01

Winogrona malowany 01

dekor winogrona malowany 02

Winogrona malowany 02

DOSTĘPNE DRZWICZKI OZDOBNE DO KOMINKA

WALORY PIECO-KOMINKÓW KAFLOWYCH

przy zastosowaniu paleniska stalowo- szamotowego z nadstawami z betonu akumulacyjnego.

Pieco – kominek kaflowy łączy walory pieca kaflowego /akumulacja w nadstawach z betonu akumulacyjnego i  w kaflach/ z tradycyjnym kominkiem /widok ognia/.

 • Obudowa kaflowa oddaje ciepło zgromadzone w nadstawach z betonu akumulacyjnego oraz w kaflach.
 • Nie ma ryzyka rozszczelnień układu odprowadzenia spalin przy jednoczesnym odzysku energii. Przyłącz spalinowy jest szczelny, nadstawy z betonu akumulacyjnego o dużej wadze, otaczają jedynie szczelną rurę spalinową i gromadzą w swojej masie energię tych spalin.
 • Bezawaryjność i trwałość nadstaw z betonu akumulacyjnego. Nie wymagają wyczystek.
 • Zdrowe promieniowanie przez kafle oraz jonizacja ujemna przyjazna organizmowi.
 • Nie ma efektu chwilowego przegrzania oraz nagłego wychładzania pomieszczenia, zdrowa, równa temperatura otoczenia.
 • Darmowa energia zgromadzona w szamocie paleniska oraz nadstawach z betonu akumulacyjnego i w kaflach- efektywnie ogrzewa pomieszczenie przez kilka , do kilkunastu godzin od zakończenia palenia /bardzo duża oszczędność drewna, odzysk energii/.
 • Małoobsługowość kominka – maksymalnie 2-3 załadunki na dobę /w odstępach kilkugodzinnych/ gwarantują podtrzymanie równej temperatury w otoczeniu.
 • Oszczędność drewna, maksymalnie 3,5 - 5 kg drewna / w zależności od gatunku drewna/ na jeden załadunek gwarantują dobre wygrzanie kominka oraz efektywność ciepła do pomieszczenia.
 • Prosty w utrzymaniu, obudowę kaflową czyści się wodą bez użycia chemii.
 • System czystej szyby gwarantujący piękny widok ognia bez konieczności częstego czyszczenia szyby.
 • Palenisko bezrusztowe – dobra temperatura spalania w komorze paleniska gwarancją efektywnego grzania, czystej szyby oraz gwarancją oszczędności drewna.
 • Nie ma konieczności częstego czyszczenia paleniska z popiołu, ewentualne cząstki niedopalonego drewna spalą się przy kolejnym załadunku.
 • Przy stosowaniu zalecanego, normowego drewna /drewno liściaste, sezonowane, o wilgotności nie przekraczającej 20%/ - konieczność wybierania popiołu z paleniska oraz czyszczenia szyby - to maksymalnie raz na kilka a nawet kilkanaście dni. Przy spalaniu brykietu z drewna liściastego praktycznie nie ma konieczności oczyszczania paleniska.
 • Proste sterowanie dopływem powietrza do spalania.
 • Bezpieczny proces spalania - nie ma konieczności otwierania drzwiczek paleniska podczas palenia. Załadowuje się pełny stos drewna dla jednego cyklu palenia/jednorazowo 2/3 wysokości komory paleniska, stos rozpalany od góry/. Taki sposób palenia zapewnia wygodę dla użytkownika i bezpieczeństwo obsługi kominka oraz oszczędność czasu i drewna /więcej informacji na temat rozpalania i palenia w instrukcji slajdowej/.
 • Komfort i bezpieczeństwo użytkowania kominka- możliwość podpięcia powietrza do spalania z zewnątrz /zalecane/. Rozwiązanie do domów z rekuperacją.
 • W modelach z wysoką zabudową z kafli stosujemy kilka nadstaw akumulacyjnych, które gwarantują wygrzanie pieco-kominka jednym załadunkiem na kilkanaście godzin.
 • Pieco – kominki kaflowenie generują kurzu i brudu, są ekologiczne i ekonomiczne.
 • Nowoczesna metoda zduńska montażu – szybki montaż u Klienta – maksymalnie 1,5 – 2 doby gwarancją satysfakcji Klienta.
 • Możliwość wyboru kafli – deseń oraz kolorystyka, możliwość wykonania kafli zdobionych -ręcznie malowanych gwarantująca indywidualny charakter kominka.
 • Kominki wykonywane ręcznie, w 100% w Polsce, z polskich materiałów, metodą rzemieślniczą /alternatywa dla niskiej jakości wyrobów masowych - marketowych/.
 • Kilkanaście modeli do wyboru, bogata kolorystyka i deseń kafli.

Zastrzega się formę pisemną umowy pod rygorem jej nieważności.